Potraviny bohaté na kolagén sú nevyhnutné pre zdravú a mladistvú pleť. S pribúdajúcim vekom sa produkcia kolagénu znižuje, čo spôsobuje viditeľné známky starnutia. Vyvážená strava s potravinami podporujúcimi tvorbu kolagénu zvyšuje jeho produkciu. Objavte 10 základných potravín bohatých na kolagén a alternatívu príjmu kolagénu, ktorá podporí vašu rutinnú starostlivosť o pleť.

10 najlepších potravín bohatých na kolagén

 1. Vývar z kostí je bohatý na kolagén a aminokyseliny, čo z neho robí vynikajúci prírodný zdroj kolagénu.
 2. Losos má vysoký obsah omega-3 mastných kyselín, ktoré pomáhajú stimulovať syntézu kolagénu a udržiavať pružnosť pokožky.
 3. Lesné plody sú plné antioxidantov a vitamínu C, ktoré podporujú tvorbu kolagénu a chránia pred poškodením pokožky.
 4. Citrusové plody sú bohaté na vitamín C, ktorý je nevyhnutný pre syntézu kolagénu a zdravú pokožku.
 5. Zelené listy obsahujú antioxidanty a minerály, ktoré prispievajú k tvorbe kolagénu a celkovému zdraviu pokožky.
 6. Avokádo s obsahom zdravých tukov a vitamínu E vyživuje pokožku a podporuje syntézu kolagénu.
 7. Orechy a semená poskytujú esenciálne mastné kyseliny a antioxidanty, podporujú tvorbu kolagénu a udržiavajú integritu pokožky.
 8. Paprika nabitá vitamínom C pomáha udržiavať pevnú a mladistvo vyzerajúcu pokožku.
 9. Batáty bohaté na betakarotén pomáhajú pri tvorbe kolagénu a obnovujú poškodené kožné bunky.
 10. Cesnak obsahuje zlúčeniny síry podporujúce syntézu kolagénu, zlepšujúce pružnosť pokožky a jej celkové zdravie.

Prémiový kolagénový komplex v prášku: Pohodlná možnosť príjmu kolagénu

Okrem zaradenia potravín bohatých na kolagén do stravy môže príjem kolagénu podporiť aj doplnok stravy s kolagénom. Jednou z týchto možností je prémiový kolagénový komplex v prášku, ktorý ponúka špecifické výhody na podporu zdravia pokožky.

I. Výhody prémiového kolagénového komplexu v prášku:

 • Preukázané výhody Ceramidov™: Neodmysliteľnou súčasťou balenia je klinicky testovaná zložka Ceramidy, známa zlepšovaním hydratácie pokožky, redukciou vrások a zvyšovaním elasticity pokožky.
 • Základné vitamíny a kolagénové peptidy: Kombinácia základných vitamínov, ako sú vitamín C, E a kolagénové peptidy, podporuje syntézu kolagénu, chráni pred oxidačným stresom a podporuje zdravú pokožku.
 • Kolagénové peptidy chované na pastve a kŕmené trávou: Kolagénové peptidy pochádzajú z kráv kŕmených trávou a chovaných na pastve. To zaručuje vysokokvalitný kolagén bez hormónov, antibiotík a iných nežiaducich prísad.
Prémiový kolagénový komplex v prášku

Prémiový kolagénový komplex v prášku

 

II. Ako začleniť prémiový kolagénový komplex v prášku do svojho jedálnička

Zaradenie prémiového kolagénového komplexu v prášku do vašej každodennej rutiny je pohodlné a bezproblémové.

 1. Jedna odmerka denne zmiešaná so studenou vodou pre lahodnú chuť lesných plodov: Jednoducho zmiešajte jednu odmerku prášku so studenou vodou a miešajte, kým sa úplne nerozpustí. Vychutnajte si osviežujúcu chuť lesných plodov a zároveň dodajte svojej pokožke živiny podporujúce kolagén.
 2. Pohodlný a jednoduchý spôsob zvýšenia príjmu kolagénu: Prémiový kolagénový komplex v prášku ponúka pohodlný spôsob, ako doplniť svoju výživu o kolagén. Môžete ho ľahko zaradiť do svojej rannej rutiny alebo si ho vychutnať ako občerstvenie v priebehu dňa.

Záver

Potraviny bohaté na kolagén sú kľúčom k udržaniu zdravej pokožky, pretože podporujú tvorbu kolagénu a prispievajú k celkovému zdraviu pokožky. Desať  potravín uvedených v tomto článku poskytuje prirodzené zdroje živín podporujúcich tvorbu kolagénu.

Prémiový kolagénový komplex v prášku ponúka pohodlnú možnosť príjmu kolagénu vďaka obsahu ceramidov™, základných vitamínov a kolagénových peptidov.

Zaradením týchto potravín a prípadnou suplementáciou kolagénu do vášho jedálnička môžete prirodzene zlepšiť zdravie svojej pokožky a dosiahnuť mladistvú a žiarivú pleť.

Už nečakajte a zaobstarajte si svoj kolagén teraz >>