Bielenie zubov je práve to, čo vás napadne, keď sa pozriete do zrkadla a uvedomíte si, že vaše zuby už nevyzerajú tak bielo ako kedysi? Nebojte sa, nie ste sami! Zmena farby zubov je bežný problém, ktorý postihuje ľudí všetkých vekových kategórií. V tomto článku vám vysvetlíme, čo spôsobuje zmenu farby zubov a čo môžete urobiť, aby ste jej predišli.

Porozumenie zmene farby zubov a jej vplyvu

O zmene farby zubov hovoríme vtedy, keď zuby začnú žltnúť, hnednúť alebo dokonca šednúť. Môže k tomu dôjsť z mnohých dôvodov vrátane toho, čo jete a pijete, ako dobre sa staráte o svoje zuby, a dokonca aj z vašej genetiky.

Ak sú vaše zuby zdravé, mali by byť žiarivo biele. Keď však začnú meniť farbu, môže to ovplyvniť váš pocit z úsmevu. Vaše zuby vo vás môžu vyvolávať pocit rozpakov alebo hanby a možno sa nebudete chcieť usmievať tak často ako predtým.

Vonkajšie príčiny

Vonkajšie príčiny zmeny farby zubov sú tie, ktoré sa odohrávajú na vonkajšej strane vašich zubov. Ak napríklad pijete veľa limonád alebo jete veľa sladkostí, cukor sa môže na zuby nalepiť a časom spôsobiť ich zafarbenie. Žltnutie alebo hnednutie zubov môže spôsobiť aj fajčenie alebo používanie tabakových výrobkov.

Ďalšou príčinou vonkajšieho zafarbenia zubov je nedostatočná ústna hygiena. Ak si pravidelne nečistíte zuby a nepoužívate zubnú niť, na zuboch sa môže usadzovať zubný povlak a spôsobovať zmenu farby.

Vnútorné príčiny

Vnútorné príčiny zmeny farby zubov sa vyskytujú na vnútornej strane zubov. Ak napríklad užívate niektoré lieky, ako sú antibiotiká, vaše zuby sa môžu sfarbiť. Zafarbenie zubov môže byť spôsobené aj určitými zdravotnými stavmi, ako je hypoplázia skloviny alebo fluoróza.

Ďalšou neodmysliteľnou príčinou zmeny farby zubov je starnutie. S pribúdajúcim vekom môžu byť zuby menej biele a viac žlté alebo hnedé.

Zafarbenie zubov a zmena životného štýlu ako prevencia žltých zubov

Dobrou správou je, že existujú opatrenia, ktoré môžete prijať na prevenciu zmeny farby zubov! Tu je niekoľko tipov:

  • Zuby si čistite dvakrát denne zubnou pastou bez fluóru, napríklad extrémne bieliacou zubnou pastou od SWISS+POWER
  • Zubnú niť používajte aspoň raz denne.
  • Obmedzte príjem sladkých jedál a nápojov
  • Pite veľa vody
  • Nefajčite a nepoužívajte tabakové výrobky
  • Pravidelne navštevujte svojho zubára na preventívne prehliadky a čistenie zubov

Možnosti bielenia zubov

Ak sú vaše zuby už zafarbené, môžete ich vybieliť rôznymi spôsobmi. Jednou z možností je profesionálne bielenie zubov vykonané zubným lekárom, ktoré sa považuje za veľmi účinné, ale je dôležité uvedomiť si jeho možné nevýhody, ako je prílišná citlivosť zubov a podráždenie ďasien.

Hoci tieto zákroky môžu výrazne zlepšiť farbu vašich zubov, je dôležité si uvedomiť, že sú podstatne drahšie.

Existujú však aj cenovo dostupnejšie možnosti prirodzeného bielenia zubov, ako napríklad použitie bieliacej zubnej pasty. Bieliaca zubná pasta je pohodlné a cenovo výhodné riešenie, ktoré pomáha odstraňovať povrchové škvrny a postupne bieliť zuby v priebehu času.

Jednou z najlepších možností bieliacej zubnej pasty je extrémne bieliaca zubná pasta SWISS+POWER. Účinne odstraňuje škvrny, chráni pred baktériami a posilňuje zuby pomocou aktívneho uhlia a perlového prášku. S touto zubnou pastou dosiahnete belšie zuby a žiarivejší úsmev.

Prírodné bielenie zubov

Bielenie zubov prírodnou zubnou pastou

Záver

Ak chcete predísť zafarbeniu zubov a dosiahnuť belšie zuby, dodržiavajte správnu ústnu hygienu a rozhodujte sa pre zdravý životný štýl.

Na dosiahnutie účinnejších výsledkov zvážte používanie prírodnej zubnej pasty SWISS+POWER, ktorá je známa svojimi výnimočnými bieliacimi vlastnosťami.

Využite exkluzívnu zľavu a kúpte si ju teraz.