Bielenie citlivých zubov môže byť frustrujúcim a bolestivým problémom. Ak máte problém s citlivosťou, možno vás zaujíma, či existujú nejaké možnosti bielenia zubov, ktoré nespôsobujú nepríjemné pocity.

Dobrou správou je, že existuje niekoľko alternatív, ktoré sú špeciálne určené pre osoby s citlivými zubami. V tomto článku preskúmame tieto možnosti a pomôžeme vám nájsť najlepšie riešenie na dosiahnutie žiarivejšieho úsmevu bez bolesti a nepohodlia.

Alternatívy bielenia citlivých zubov

Bielenie zubov je obľúbená kozmetická procedúra, ktorá vám môže priniesť žiarivejší a sebavedomejší úsmev. Ak však máte citlivé zuby, tradičné bielenie zubov môže byť nepríjemné alebo dokonca bolestivé.

Našťastie existuje niekoľko alternatív tradičného bielenia zubov, ktoré sú špeciálne určené pre osoby s citlivými zubami. V tomto článku sa budeme zaoberať príčinami citlivosti zubov, možnosťami profesionálneho bielenia pri citlivosti, domácimi prostriedkami, preventívnou starostlivosťou a na záver uvedieme tipy na udržanie žiarivého a zdravého úsmevu.

Citlivé zuby a ich príčiny

Citlivosť zubov je bežný problém, ktorý sa môže vyskytnúť, keď je odhalená dentínová vrstva zuba. Vrstva dentínu sa nachádza tesne pod sklovinou a obsahuje drobné kanáliky, ktoré vedú k nervom v zube. Keď je dentín obnažený, môže spôsobovať nepríjemné pocity alebo bolesť pri kontakte s horúcimi alebo studenými teplotami, sladkými alebo kyslými potravinami, alebo dokonca vzduchom. Medzi bežné príčiny citlivosti zubov patria:

  • Priveľmi silné čistenie zubov
  • Ústup ďasien
  • Škrípanie alebo zatínanie zubov
  • Zubný kaz alebo poškodenie

Bielenie citlivých zubov profesionálnymi spôsobmi

Ak máte záujem o profesionálne bielenie zubov, je k dispozícii niekoľko možností, ktoré sú špeciálne určené pre osoby s citlivými zubami. Jednou z možností je použitie znecitlivujúceho gélu pred bieliacim ošetrením na zníženie citlivosti. Desenzibilizačný gél sa aplikuje na zuby pred bieliacim gélom a pomáha blokovať signály bolesti z nervov v zuboch.

Ďalšou možnosťou je použitie bieliaceho gélu s nízkou koncentráciou, ktorý s menšou pravdepodobnosťou spôsobuje citlivosť. Váš zubný lekár vám môže odporučiť najlepšiu možnosť pre vaše konkrétne potreby.

Domáce recepty na bielenie citlivých zubov

Existuje niekoľko domácich prostriedkov, ktoré môžu pomôcť vybieliť zuby bez toho, aby spôsobovali citlivosť. Jednou z možností je používať prírodnú zubnú pastu špeciálne vyvinutú pre citlivé zuby.

Pokiaľ ide o výber najlepšej zubnej pasty na bielenie bez spôsobenia citlivosti, jednou z vynikajúcich možností je senzitívna bieliaca zubná pasta od SWISS+POWER. Táto prírodná zubná pasta je špeciálne vyvinutá tak, aby zvládla bieliť, ale aj riešiť problémy s citlivosťou zubov, čo z nej robí ideálnu voľbu pre jednotlivcov, ktorí hľadajú účinné a šetrné výsledky bielenia.

Prevencia

Preventívna starostlivosť je nevyhnutná na udržanie žiarivého a zdravého úsmevu. Patrí sem čistenie zubov dvakrát denne zubnou kefkou s mäkkými štetinami a zubnou pastou špeciálne vyvinutou pre citlivé zuby.

Dôležité sú pravidelné prehliadky a čistenie zubov. Vyhýbanie sa potravinám a nápojom, ktoré môžu zafarbiť zuby, ako sú káva, čaj a červené víno, tiež pomôže udržať váš úsmev v čo najlepšom stave.

bielenie citlivých zubov prírodnou pastou

Bieliaca zubná pasta na citlivé zuby

Záver

Ak máte citlivé zuby, je k dispozícii niekoľko alternatívnych prípravkov na bielenie zubov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť žiarivejší úsmev bez toho, aby vám spôsobovali nepohodlie alebo bolesť. Jednou z odporúčaných možností je extrémne bieliaca zubná pasta SWISS+POWER.

Táto výnimočná zubná pasta je špeciálne vyvinutá na riešenie citlivosti zubov a zároveň na účinné bielenie. Už viac nečakajte na žiarivý a sebavedomý úsmev, ktorý si zaslúžite!

Objednajte si bieliacu pastu na citlivé zuby tu >>