Vrásky na čele a jemné linky sú prirodzenou súčasťou života. V skutočnosti sú pre väčšinu ľudí jedným z najčastejších problémov v starostlivosti o pleť. Čo teda spôsobuje jemné linky a vrásky?

S pribúdajúcim vekom sa pokožka vysušuje, stáva sa menej pružnou a tenšou, čo znamená, že stráca schopnosť chrániť sa pred poškodením. To vedie k vzniku vrások, rýh a jemných liniek na čele. Výrazy tváre, ako je mračenie, žmurkanie alebo smiech, tiež prispievajú k vzniku vrások a jemných liniek na čele, ktoré sa vekom prehlbujú.

Dobrou správou je, že existuje mnoho metód, ktoré môžete použiť na redukciu vrások, rýh a jemných liniek na čele. Prečítajte si, ako sa zbaviť vrások na čele.

Zmeňte niektoré zvyky vo svojom životnom štýle

Zbaviť sa vrások na čele neznamená, že musíte podstúpiť drahé ošetrenia. Na redukciu vrások a jemných liniek môže stačiť niekoľko jednoduchých zmien v životnom štýle. Tu nájdete niekoľko zmien, ktoré vám môžu pomôcť zbaviť sa vrások na čele.

 1. Zlepšite svoj jedálniček: Zlepšite svoj jedálniček: Vyvážená a zdravá strava môže výrazne zlepšiť stav vašej pokožky. Ak je to možné, mali by ste do svojho jedálnička zaradiť viac zeleniny a ovocia, aby ste telu dodali antioxidanty. Antioxidanty môžu pomôcť zvrátiť oxidačné poškodenie pokožky a tiež zohrávajú kľúčovú úlohu pri spomaľovaní prejavov vrások na čele. Okrem antioxidantov by ste mali zvýšiť aj konzumáciu studenovodných rýb, napríklad lososa, pretože obsahujú veľké množstvo omega-3 mastných kyselín a bielkovín. Snažte sa tiež čo najviac vyhýbať rafinovaným cukrom a sacharidom, pretože môžu viesť k zápalom pokožky, jej ochabovaniu a tvorbe vrások.
 2. Pravidelne cvičte: Pravidelné cvičenie zohráva dôležitú úlohu pri udržiavaní zdravého životného štýlu. Môže tiež podporiť krvný obeh v tele a zvýšiť elasticitu pokožky, čím napomáha odstrániť vrásky na čele. Veľmi prospešná môže byť 30-minútová prechádzka denne v kombinácii s miernym kardiovaskulárnym cvičením.
 3. Doprajte si dostatok spánku: Ak nemáte dostatok spánku, vaše telo produkuje nadmerné množstvo kortizolu, ktorý postupne rozkladá kožné bunky, čo vedie k vzniku hlbších vrások. Na druhej strane, dostatok spánku v noci umožňuje telu produkovať ľudský rastový hormón, ktorý môže pokožku tváre urobiť pružnejšou a zároveň redukovať vrásky. Ak je to možné, snažte sa každú noc spať aspoň 8 hodín.
 4. Prestaňte fajčiť: Vedeli ste, že k tvorbe vrások na tvári môže prispieť aj fajčenie? Fajčenie cigariet môže poškodiť elastín a kolagén v pokožke. Časom vaša pokožka stratí svoju pružnosť a vrásky na tvári budú výraznejšie.
 5. Nájdite si chvíľu na relaxáciu: Stresu sa nedá vždy vyhnúť, ale jeho nadmerné množstvo môže viesť k tvorbe vrások na tvári. Hoci je takmer nemožné žiť bez stresu, existuje niekoľko metód, ktoré vám môžu pomôcť znížiť úzkosť, stres a obavy. Od dychových cvičení cez jogu, písanie denníka až po prechádzky po okolí - musíte nájsť spôsoby, ako znížiť stres vo svojom živote. A keď to urobíte, zredukujete aj vrásky na svojej pleti.

Domáce ošetrenia

Pokiaľ ide o zbavenie sa vrások, väčšina ľudí sa obracia na kozmetiku a krémy proti vráskam. Tieto krémy sú však nielen drahé, ale môžu obsahovať aj škodlivé chemikálie. Našťastie sa vrások na čele môžete zbaviť aj pomocou prírodných metód a domácich prostriedkov, ako napr.

 1. Vaječné bielky: Vaječné bielky sú účinným domácim prostriedkom proti vráskam. Pri tejto metóde stačí v miske vyšľahať niekoľko vaječných bielkov, naniesť ich priamo na pokožku a potom ich zľahka vmasírovať. Nechajte ich na pokožke pôsobiť aspoň 15 minút. Potom by ste ich mali zmyť vodou. Vaječné bielky obsahujú bielkoviny a vitamíny E a B, ktoré prirodzene zacelia vaše jemné linky a vrásky.
 2. Olivový olej: Olivový olej obsahuje prírodné liečivé zložky, ktoré pomáhajú zmierniť vrásky. Každý večer si pred spaním vmasírujte do tváre niekoľko kvapiek oleja a vždy sa zobudíte s pružnou a jemnou pokožkou. Ak to budete robiť pravidelne, tón vašej pleti sa zlepší vrásky postupne zmiznú.
 3. Citrónová šťava: Citrónová šťava obsahuje vitamín C, ktorý môže pomôcť prirodzene sa zbaviť vrások na čele. Stačí, ak nakrájate citrón na plátky a potom vytlačíte trochu šťavy na vrásky a vmasírujete ich. Nenanášajte však príliš veľa citrónovej šťavy, pretože môže podráždiť vašu pokožku.
 4. Aloe vera: Kyselina jablčná obsiahnutá v aloe vera môže pomôcť zvýšiť pružnosť pokožky a vyhladiť vrásky. Aloe vera môžete zmiešať aj s olejom s obsahom vitamínu E, aby bol účinok efektívnejší.
 5. Kokosový olej: Keď na pokožku nanesiete kokosový olej, vyplní medzery a vaša pokožka bude vyzerať hladšie. Pravidelná aplikácia kokosového oleja tiež pomôže vašej pokožke udržať si viac vlhkosti, vďaka čomu bude vaša tvár vyzerať plnšie. Kokosový olej je tiež účinným prostriedkom na ošetrenie suchej pokožky.
 6. Mrkva: Mrkva obsahuje vitamín A a beta-karotén, ktoré podporujú tvorbu kolagénu, čím pomáhajú udržiavať vašu pleť bez vrások a hladkú. Stačí uvariť niekoľko mrkiev, vytvoriť pastu a potom ju naniesť na tvár.

 

 

Nadmerné a nechránené vystavovanie sa slnku môže mať negatívne účinky na vašu pokožku. Zvyšuje sa napríklad riziko rakoviny kože, mení sa tón pleti a rýchlejšie sa objavujú vrásky na tvári. Poškodenie pokožky v dôsledku vystavenia sa slnečnému žiareniu môže tiež spôsobiť rýchlejšie starnutie pokožky. Preto ak sa chcete zbaviť vrások na čele, musíte čo najviac minimalizovať nadmerné vystavovanie sa slnku. A ak musíte pracovať vonku, mali by ste si na čelo nanášať opaľovací krém, aby ste citlivú pokožku chránili pred slnečnými lúčmi. Podľa Americkej dermatologickej akadémie by ste mali používať širokospektrálny opaľovací krém s ochranným faktorom SPF aspoň 30. Ak sa chystáte na výlet do prírody, okrem opaľovacieho krému by ste mali nosiť klobúk so širokou strieškou, ktorý zakryje celú tvár.

Udržujte svoju pokožku hydratovanú

Každodenné pitie veľkého množstva vody má pre vašu pokožku mnoho zdravotných výhod. Zlepšuje tón pleti, zabraňuje jej predčasnému starnutiu, znižuje opuchy pleti, podporuje rýchlejšie hojenie, zabraňuje vzniku akné, znižuje svrbenie pokožky a pomáha udržiavať rovnováhu pH. Preto je dôležité, aby ste svoje telo každý deň dobre hydratovali. Okrem pravidelného pitia vody môžete používať aj hydratačné prípravky na starostlivosť o pleť, ktoré udržia vašu pokožku hydratovanú zvonku. Suchá pokožka síce nespôsobuje vrásky na čele, ale môže urýchliť a zintenzívniť prejavy starnutia a spôsobiť, že sa vrásky na tvári objavia výraznejšie. Ak teda chcete minimalizovať suchú pokožku, musíte zostať dobre hydratovaní počas celého dňa a pravidelne používať hydratačné séra. Okrem toho, že pomáhajú udržiavať pokožku hydratovanú, niektoré hydratačné sér môžu tiež pomôcť znížiť výskyt vrások, liniek a záhybov na tvári. Pri kúpe hydratačných sér je vhodné vyberať si výrobky, ktoré obsahujú kyselinu hyalurónovú.

Exfoliujte pokožku každý týždeň

S pribúdajúcim vekom sa cyklus obnovy pokožky spomaľuje z 15 dní na priemerne 30 dní. Dlhší cyklus obnovy následne vedie k zhrubnutej, suchej a matne vyzerajúcej pokožke. Tu prichádza na rad exfoliácia. Zjednodušene povedané, exfoliácia je odstránenie najvrchnejšej vrstvy odumretých kožných buniek chemickými alebo mechanickými prostriedkami. Dôrazne však odporúčame vyhýbať sa mechanickým exfoliačným prostriedkom, ako sú napríklad peelingy, pretože môžu byť pre pokožku drsné, čo môže viesť k jej ďalšiemu poškodeniu. Pri exfoliácii pokožky nielenže odstránite vrstvu odumretých kožných buniek, ale odhalíte aj mladšie, živé bunky, ktoré sa nachádzali pod nimi, čo má za následok žiarivý, živý a mladší vzhľad tváre. Ak sa exfoliujete sami, uistite sa, že pozorne dodržiavate pokyny k výrobku. Uistite sa tiež, že po exfoliácii nasleduje hydratačný krém

 

Používajte séra proti vráskam

Ak ste vyskúšali vyššie uvedené metódy a zdá sa, že vám nepomáhajú zbaviť sa vrások na čele, potom je čas vyskúšať séra proti vráskam. Swiss Power sérum proti vráskam je pravdepodobne jedno z najlepších na trhu. Možno sa pýtate, prečo by ste mali používať práve toto sérum a nie iné možnosti na trhu. Nuž, Swiss Power je vysoko účinný prípravok proti vráskam, ktorý je navrhnutý tak, aby chránil vašu pokožku a zároveň účinne bojoval proti všetkým známkam starnutia, ako sú škvrny, vrásky, suchá pokožka a strata pružnosti. Toto sérum proti vráskam, vyvinuté poprednými svetovými dermatológmi, ponúka dennú a nočnú ochranu, regeneráciu a obnovu. Medzi jeho výhody patrí:

 • Redukcia jemných liniek a vrások na tvári
 • Vypnutie pleti vďaka budovaniu kolagénu
 • Zlepšenie štruktúry pleti
 • Ochrana pleti pred oxidačným stresom
 • Zníženie zápalu pokožky

Ako vidíte, Swiss Power sérum proti vráskam je účinný produkt starostlivosti o pleť pre tých, ktorí sa chcú zbaviť vrások na čele a mimických liniek. Užívatelia, ktorí už tento produkt používajú, potvrdili výrazné zlepšenie vzhľadu svojej pleti.

Záverečné zistenia

Bez ohľadu na to, ako dobre sa staráte o svoju pleť, jemné linky a vrásky na čele sa môžu vyskytnúť u každého. Našťastie nemusíte míňať tisíce eur, len aby ste sa zbavili vrások na čele. Stačí upraviť svoj denný režim, žiť zdravším životným štýlom, minimalizovať nadmerné vystavovanie sa slnku a urobiť niekoľko zmien v starostlivosti o pleť a tón a štruktúra vašej pleti sa výrazne zlepší.